HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Join the forum, it's quick and easy

HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Табела и распоред

Go down

Табела и распоред Empty Табела и распоред

Пишување  Haxer Нед Фед 03, 2013 11:48 pm

Учествуваа 12 тимови на турнирот:

Група А:
http://www.haxball.gr/league/view/100269

Група Б:
http://www.haxball.gr/league/view/100270

Пласман:
1.FC Vardar
2.GM-Game Masters
3.TF-Team Fantastico
4.HaxMix
5.Frozen (F)
6.DF-Defenders
7.HP-Haxball Pros
8.Macedonian Knights
9.bP-bitch Pls
9.™uH™-Ultimate Haxball
/.Fantastic 4
/.MBallerz

Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот