HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Табела и распоред

Go down

Табела и распоред Empty Табела и распоред

Пишување  Hax Macedonia on Саб Aвг 11, 2012 9:00 am

Учествуваа 8 играчи во една лига

Прва лига:
1. Falcon (Titula)
2. Özil
3. RaFaeL
http://www.haxball.gr/league/view/67097


Втора лига:
1. Nitro Petel (Titula)
2. NenormaleN
3. /
http://www.haxball.gr/league/view/67103


Куп:
1. Nitro Petel (Titula)
2. NenormaleN
3. Falcon
http://www.haxball.gr/cup/view/23710


Summer Cup #1
1. Özil
2. NitroPetel
3. celzi
http://www.haxball.gr/cup/view/29746


FUN CUP #1
1. El Nino 46 points podobar vo 3 runda
2. Özil 46 points
3. Nitro Petel 43 points
Hax Macedonia
Hax Macedonia

Број на мислења : 149
Репутација : 4
Join date : 2011-09-23

https://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот