HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Награди за MKD League

Go down

Награди за MKD League  Empty Награди за MKD League

Пишување  Ozil on Саб Јан 26, 2013 10:07 am

Прва лига
1 место= 1100 coinse + Учество во Репрезентација- Özil
2 место= 850 coinse + Учество во Репрезентација- El Nino
3 место= 400 coinse + Тренинг за во Репрезентација- Falcon
4,5 место= 250 coinse- Nitro Petel, celzi

Втора лига
1 место= 300 coinse+ Учество во Прва лига- Kenni M
2 место= 220 coinse+ Учество во Прва лига- pow3r
3 место= Учество во Прва лига- Tedi
4 место= Учество во Прва лига- Ethanol

Куп
1 место= 900 coinse- El Nino
2 место= 750 coinse- Rafael
3 место= 550 coinse- Kenni M

*наградите не се доделени и трофеите во профилите
Ozil
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 26
Локација : Macedonia, Kocani

https://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот