HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Известување

Go down

Известување Empty Известување

Пишување  Haxer on Саб Јан 05, 2013 3:33 pm

Ете,успеавме да собереме и 12 тима.Уште ждрепката која ќе биде утре и натпреварувањето може да започне.
Еве уште некои информации околу турнирот:

-Групната фаза ќе се игра до 13.01.2013
-Секој тим ќе игра на ден по една утакмица
-Исто како во фудбалот победникот добива 3 поени,поразениот 0 бодови,а доколку биде нерешено двата тима добиваат по 1 поен
-Елиминационата фаза ќе почне на 14.01.2013 и ќе трае до 20.01.2013
-Во четвртфиналето и полуфиналето ќе има нешто како плејоф.Првиот тим кој ќе дојде до 2 победи оди понатаму.
-Доколку биде 1-1 во партии,се игра трет решавачки натпревар.Доколку биде нерешено во третиот решавачки натпревар се играат продолженија.
-Ќе има и натпревари за пласман(пр. за 3.место,за 5.место,за 7.место итн.)

Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 23

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот