HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Известување!!!

Go down

Известување!!! Empty Известување!!!

Пишување  El Niñoob on Чет Јан 03, 2013 5:28 pm

До сега има 8 тимови. Доколку се соберат уште 4, односно ако се пријават вкупно 12 тимови ќе се играат прво натпревари во 4 групи со по 3 тима. Првите 2 тима од секоја група одат понатаму т.е во 1/4 финале, додека последните тимови, односно третите во групите ќе испаднат од турнирот. Но доколку се пријават помалку од 12 ќе се игра класичен елиминационен турнир.

Затоа барајте и вие играчи по собите и направете си тим!
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот