HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Join the forum, it's quick and easy

HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пријави за 3v3 турнирот.

3 posters

Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  El Niñoob Чет Јан 03, 2013 12:17 am

*Ќе се игра класичен елиминационен турнир (во зависност од пријавените тимови).
*Пред да се пријавите задолжително прочитајте ги правилата .
*Пријавете се на следниов начин во коментар:

Име на тимот

1. Играч 1 (капитен)
2. Играч 2
3. Играч 3
4. Играч 4

*Задолжително мора да се назначи кој е капитенот.
*Минимален број на играчи е 3, а максимален 4.
*Кога ке се соберат доволно тимови ќе се одржи ждрепка преку онлајн програм.
*Исто така се бараат доброволци за пренос во живо од поинтересните натпревари како финалето, полуфиналето и натпреварот за трето место. Тој ке треба да го коментира натпреварот. Ке му се објасни како и што треба да прави.

*Пријавите траат до Недела, 06. Јануари 23:59
*Турнирот започнува во Понеделник, 07. Јануари
Последната промена е направена од El Niñoob на Чет Јан 03, 2013 1:22 am. Мислењето е променето 1 пати
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  El Niñoob Чет Јан 03, 2013 12:21 am

FC Vardar

1. El Niñoob xD
2. Javier
3. El Mino1
4. NicK


Последната промена е направена од El Niñoob на Саб Јан 05, 2013 6:06 pm. Мислењето е променето 3 пати.
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty prijava

Пишување  Nitro Petel Чет Јан 03, 2013 1:17 pm

Frozen (F)

1.Nitro Petel (C)
2.Tedi
3.Madrista
4.NenormaleN


Последната промена е направена од Nitro Petel на Чет Јан 03, 2013 6:14 pm. Мислењето е променето 1 пати
Nitro Petel
Nitro Petel

Број на мислења : 343
Репутација : 19
Join date : 2012-05-24
Age : 101

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty HP-Haxball Pros

Пишување  Haxer Чет Јан 03, 2013 4:35 pm

HP-Haxball Pros

1.Ethanol (C)
2.HaxerMKD
3.Kiko
4.Lloris


Последната промена е направена од Haxer на Саб Јан 05, 2013 5:05 pm. Мислењето е променето 1 пати
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Чет Јан 03, 2013 7:19 pm

TF-Team Fantastico

1.Fourstringer
2.El Mino
3.Deksi(C)
4.HR


Последната промена е направена од Haxer на Чет Јан 03, 2013 8:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Чет Јан 03, 2013 7:29 pm

Fantastic 4

1.Metin (C)
2.Tello
3.Edgar
4.Asassin


Последната промена е направена од Haxer на Нед Јан 06, 2013 12:52 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Чет Јан 03, 2013 7:38 pm

HaxMix

1.Neyfi4o (C)
2.Rafa
3.Tale
4.Smurf - Israel
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Чет Јан 03, 2013 8:35 pm

MBallerz

1.Xmen
2.Viva(C)
3.Stress
4.Kenny M


Последната промена е направена од Haxer на Пет Јан 04, 2013 3:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Пет Јан 04, 2013 9:42 am

DF-Defenders

1.Power (C)
2.Oscar
3.Pique
4.Skyline
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Пет Јан 04, 2013 5:05 pm

GM-Game Masters

1.FederFufna (C)
2.mae
3.NEmoN
4.Dare Z


Последната промена е направена од Haxer на Саб Јан 05, 2013 12:04 am. Мислењето е променето 1 пати
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Пет Јан 04, 2013 6:19 pm

Macedonian Knights

1.Suhi (C)
2.Winner
3.Kikce
4.Leugo
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Пет Јан 04, 2013 8:49 pm

™uH™-Ultimate Haxball
1.Black Eagle
2.Xabi Alonso
3.JTN
4.Kun Aguero


Последната промена е направена од Haxer на Пон Јан 07, 2013 1:02 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Haxer Пет Јан 04, 2013 9:56 pm

bP-bitch Pls
A.Samuel(C)
Yoki
NoName
Vapoor
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Пријави за 3v3 турнирот. Empty Re: Пријави за 3v3 турнирот.

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот