HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Правила за 3vs3 турнирот.

Go down

Правила за 3vs3 турнирот. Empty Правила за 3vs3 турнирот.

Пишување  NicKeRoT on Сре Јан 02, 2013 11:55 pm

Правила за 3vs3 турнирот.

1. Се играат 2 полувремиња по 5 минути на мапата "Big".
2. Секој тим се состои од минимум 3 играчи и максимум 4 играчи. Од тие играчи само 1 смее да биде од странство.
3. Замени може само на полувремиња, после гол или ако играчот има неподносливо висок пинг.
4. Несмее да се навредуваат противниците. Казната за навредување на противниците е отстрануванње на играчот од форумот и дисквалификација на тимот.
5. Ако играч го напушти натпреварот заради било која причина, тимот е должен да најде замена за истиот. Se чека 15 минути за тимот да најде замена. Ако противникот не успее да најде замена натпреватор ке се заврши 3vs2.
6. Капитенот од секој тим е должен да:
a) Го снима натпреварот и да ја прикачи снимката ОВДЕ . Доколку двата тима немаат снимка натпреварот се преновува.
б) Да ја напише статистиката (стрелци и асистенти) за својот тим. Ќе се води статистика за најдобар стрелец и асистент на турнирот.

7. Пред утакмицата сите играчи се должни да бидат со регистриран ник на чатот на форумот.
avatar
NicKeRoT

Број на мислења : 25
Репутација : 0
Join date : 2011-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот