HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Join the forum, it's quick and easy

HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како ќе бидат прогласени најдобрите

Go down

Како ќе бидат прогласени најдобрите Empty Како ќе бидат прогласени најдобрите

Пишување  Haxer Пон Јан 07, 2013 1:37 pm

На овој турнир ќе има:

-Најдобар асистент(со највеќе асистенции на турнирот)
-Најдобар голгетер(со највеќе голови на турнирот)
-Најдобар одбранбен тим(со најмалку примени голови)
-Најдобар голман (со највеќе clean sheats)
-Најдобар офанзивен тим(со највеќе дадени голови)
-МВП (најдобриот играч на цел турнир,мвп ќе биде тој со највеќе поени(гол=2pts,aсис=2pts,clean sheet голманот=2pts,clean sheet останатиот дел од тимот=1pt)
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 25

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот