HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Go down

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите. Empty Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  El Niñoob on Пет Јан 04, 2013 8:03 pm

Во темите кои што ќе бидат дополнително отворени резултатите треба да ги постирате на следниов начин:

1) Резултат:
2) Голови: (доколку има)
3) Асистенти: (доколку има)
4) Снимка:


Последната промена е направена од El Niñoob на Пет Јан 04, 2013 8:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите. Empty Re: Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  El Niñoob on Пет Јан 04, 2013 8:05 pm

Пример:

1) Резултат: 2-0
2) Голови: Ел Нино, Ник
3) Асистенти: мае х2
4) Снимка: http://www.haxballtube.com/
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите. Empty Re: Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  Ethanol on Пет Јан 04, 2013 11:28 pm

И време (во снимката, пр. 4:14 ) во кое се дадени головите...
Ethanol
Ethanol

Број на мислења : 104
Репутација : 15
Join date : 2012-07-13
Age : 22
Локација : Скопје, Македонија

https://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите. Empty Re: Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот