HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!
HaxBall Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vicoteka :)

Go down

Vicoteka :) Empty Vicoteka :)

Пишување  Ozil on Чет Дек 05, 2013 1:57 am

ajde ja prv da ja otvoram temata ne otvarajte novi temi za vicovi mozete tuka da gi stavate,,,

ajde eden od mene za pocetok

Фатија кумановац златну рибу и она му кажала ако гу пушти ке му испуни жељу. И кумановац кажаја:
- Ауди Q7
- Сакаш ли на лизинг или на кредит ?
- А ти сакаш ли на зејтин или на маст?
Ozil
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 26
Локација : Macedonia, Kocani

https://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

Vicoteka :) Empty Berovski dijalekt :D

Пишување  Nitro Petel on Чет Дек 05, 2013 7:30 pm

Башчата се јавува на сино и му вика:
- Ало, дембел!!! Дооди каде нас на Абланица на кампо!
- Нечу!!!
- А бе тука имаме ногу пиво, рачија, скара, и пијани
моми шо са дошли на викенд…
- Тато, јас по втор пат не падам на истата финта !!! Копете си компиро сами!!!
Nitro Petel
Nitro Petel

Број на мислења : 343
Репутација : 19
Join date : 2012-05-24
Age : 99

Вратете се на почетокот Go down

Vicoteka :) Empty Re: Vicoteka :)

Пишување  Hax Macedonia on Чет Дек 05, 2013 11:14 pm

Nitro Petel напиша:Башчата се јавува на сино и му вика:
- Ало, дембел!!! Дооди каде нас на Абланица на кампо!
- Нечу!!!
- А бе тука имаме ногу пиво, рачија, скара, и пијани
моми шо са дошли на викенд…
- Тато, јас по втор пат не падам на истата финта !!! Копете си компиро сами!!!
хаха

еве и од мене...

Касното ноштеска. Звони звончето.
- Кој е?
- Отвори полиција!
- Нема никој дома!
- А кој дума?
- Причинило ви се е.
- А зашто свети?
- Е чеке са ќе угаса!

Very Happy 
Hax Macedonia
Hax Macedonia

Број на мислења : 149
Репутација : 4
Join date : 2011-09-23

https://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Vicoteka :) Empty Re: Vicoteka :)

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот