HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Правила на Чет

Go down

Правила на Чет Empty Правила на Чет

Пишување  Hax Macedonia on Пон Aвг 13, 2012 4:22 pm

Правила на Чет:
1. Забрането е врегање и вознемирување на останатите корисници кои се на чет!
2. Забрането е започнување на верска или национална тема!
3. Забрането е некултурно изразување (пцување и сл.)!
4. Забрането е тражење функција од Администрацијата!
5. Забрането е SPAM (повтарање на иста порака)!
6. Строго е забрането рекламирање на други сајтови и форуми!
7. Забрането е претерано користење на смајли!
8. Забрането е пишување со ГОЛЕМИ букви!
9. Забрането е оставање на свое име или туго или броеви јавно на четот!
10. Не користете грди и вулгарни никови при регистрација!
11. Забрането е регистрирање како mpgajad или adjaadmj!
12. Корисникот не смее да се регистрира со повеќе никови, дозволен е само еден профил!
13. Забрането е пишување на јазик кој е неразбирлив за повеќето членови!
14. Доколку не ги почитувате правилата, ќе бидете строго казнети!
Hax Macedonia
Hax Macedonia

Број на мислења : 149
Репутација : 4
Join date : 2011-09-23

http://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот