HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

eHANIBALL - Ribery

Go down

eHANIBALL - Ribery Empty eHANIBALL - Ribery

Пишување  Falcon on Пон Апр 23, 2012 7:11 pm

Koga??
Falcon
Falcon

Број на мислења : 152
Репутација : 10
Join date : 2011-11-04
Age : 22
Локација : Македонија,Скопје

https://www.facebook.com/groups/151344571648881/

Вратете се на почетокот Go down

eHANIBALL - Ribery Empty Re: eHANIBALL - Ribery

Пишување  Ribery on Чет Апр 26, 2012 3:21 pm

Sabota 13:00??
avatar
Ribery

Број на мислења : 22
Репутација : 0
Join date : 2012-03-18
Age : 24

Вратете се на почетокот Go down

eHANIBALL - Ribery Empty Ne Ne

Пишување  Falcon on Чет Апр 26, 2012 4:57 pm

Ribery напиша:Sabota 13:00??
Kasno mi e denseka
Falcon
Falcon

Број на мислења : 152
Репутација : 10
Join date : 2011-11-04
Age : 22
Локација : Македонија,Скопје

https://www.facebook.com/groups/151344571648881/

Вратете се на почетокот Go down

eHANIBALL - Ribery Empty Re: eHANIBALL - Ribery

Пишување  Ozil on Нед Апр 29, 2012 10:32 pm

Termin od adminot, posto ne se dogovorivte...
Ova utakmica ke se odigra vo Cetvtok (3.Maj) vo 21h, ako eden go nema protivnikot neka slika kako dokaz deka bil tuka.
Ozil
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 25
Локација : Macedonia, Kocani

http://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

eHANIBALL - Ribery Empty najkasno do 21:40 ke igrame

Пишување  Falcon on Сре Мај 02, 2012 9:03 pm

najkasno do 21:40 ke igrame
Falcon
Falcon

Број на мислења : 152
Репутација : 10
Join date : 2011-11-04
Age : 22
Локација : Македонија,Скопје

https://www.facebook.com/groups/151344571648881/

Вратете се на почетокот Go down

eHANIBALL - Ribery Empty Re: eHANIBALL - Ribery

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот