HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa

Go down

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa Empty 9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa

Пишување  Ozil on Пон Дек 16, 2013 3:34 pm

☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa

Во оваа тема договарајте ја вашата утакмица.
Резултатите и снимките поставете ги тука. Овој натпревар треба да се одигра до 22ри Декември!
Ozil
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 25
Локација : Macedonia, Kocani

http://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa Empty Re: 9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa

Пишување  Hax Macedonia on Вто Дек 17, 2013 2:23 pm

MADRIDISTA VS OSCAR
http://www.haxballtube.com/watch/e8790fc216

Ја излгедав снимката, ја видов и спорната ситуација. Значи во вакви ситуации Оскар треба пред да стиснеш П да си обезбедиш сигурна позиција (зборам ти од искуство) оти видеш тоа те кошташе гол, а нареден натпревар можеби и пораз. На графиконот немаше промени пингот беше нормален и немаме ниту еден доказ за твој ПИНГ за да можеме да го поништеме голот.

ВО вакви ситуации одлучува фер-плејот кој не е запишан во правилата.
Значи одиграјте уште 1 мин. од утакмицата, а Мадридиста нека одлучи дали на фер начин ќе ти го пониште голот или ќе ја доиграте таа 1 мин. со резултат 2-1 за Мадридиста.
Hax Macedonia
Hax Macedonia

Број на мислења : 149
Репутација : 4
Join date : 2011-09-23

http://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa Empty Re: 9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa

Пишување  Ozil on Пет Дек 20, 2013 5:34 pm

Ako utakmicata ne se doigra ostanuva istiot rezultat. Oskar imas uste 1 min. da doigras, inace rezultatot ostanuva 2-1 za Madridista.
Ozil
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 25
Локација : Macedonia, Kocani

http://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa Empty sdf

Пишување  MaDr1D1sTa on Пет Дек 20, 2013 9:10 pm

se doigra 2-1 ostana samo neznam kaj ima snimka
MaDr1D1sTa
MaDr1D1sTa

Број на мислења : 43
Репутација : 2
Join date : 2013-11-20
Age : 20
Локација : Negotino mojot roden kraj :D

Вратете се на почетокот Go down

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa Empty asd

Пишување  Oscar on Саб Дек 21, 2013 10:55 am

So kje ti e snimka, sekako ozil kje ti ja priznae -_-
Oscar
Oscar

Број на мислења : 42
Репутација : 1
Join date : 2013-01-04
Локација : Veles

Вратете се на почетокот Go down

9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa Empty Re: 9. коло ☻ Oscar ☻ - MaDr1D1sTa

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот