HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Premier League 2013–14

Go down

Premier League 2013–14

Пишување  Hax Macedonia on Чет Дек 05, 2013 11:22 pm

Premier League Smile

1. Arsenal 34
2. Chelsea 30
3. Manchester City 28
4. Liverpool 27
5. Everton 27

Чудно е навистина што го нема Ман. Јун. нели Very Happy нов тренер си замина легендата на Манчестер и резултатите искочија на виделина.

Дали мислите дека оваа е сезоната на Арсенал по доогањето на Месут Озил, топџиите играат многу добар фудбал.

Ајде некој збор за Суарез оти типчето ме инпресионира од утакмица на утакмица. На мета е на многу големи европски клубови а најзаентересирани беа летото Реал Мадрид кои сигурно ќе се обидат да го донесат во најскоро време.

Сите теми и дискусии за Премиер лигата можете да ги постирате тука! bounce
avatar
Hax Macedonia

Број на мислења : 149
Репутација : 4
Join date : 2011-09-23

http://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Ozil on Чет Дек 05, 2013 11:28 pm

Tim na nedelata... mislam deka tuka fale Remzi ili Ozil
Top player: Suarez
avatar
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 24
Локација : Macedonia, Kocani

http://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

:p

Пишување  MacedoniaDragon on Пет Дек 06, 2013 12:15 pm

real trebase navreme da go donese suarez...a sea u kakva so e forma tesko za nekoja poniskicka cena da go daat.. Sad 
avatar
MacedoniaDragon

Број на мислења : 76
Репутација : 3
Join date : 2013-11-20
Локација : Виница,Македонија xD

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Sturridge on Пет Дек 06, 2013 2:59 pm

Toa ti e dragon..Nema ni u zima da vi dojde juhuu 
avatar
Sturridge

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Join date : 2013-06-19
Age : 18
Локација : Skopje :D

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  celzi on Пет Дек 06, 2013 4:02 pm

Jas mislam deka arsenal vo nardnite 4-5kola kje padne od prvoto mesto!
avatar
celzi

Број на мислења : 268
Репутација : 6
Join date : 2012-01-02
Age : 19
Локација : veles

Вратете се на почетокот Go down

:p

Пишување  MacedoniaDragon on Пет Дек 06, 2013 4:46 pm

arsenal osvojuva premier liga godinava ke viete Cool 
avatar
MacedoniaDragon

Број на мислења : 76
Репутација : 3
Join date : 2013-11-20
Локација : Виница,Македонија xD

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Sturridge on Пет Дек 06, 2013 5:24 pm

xD celzi напиша:Jas mislam deka arsenal vo nardnite 4-5kola kje padne od  prvoto mesto!
Исто ! Very Happy 
avatar
Sturridge

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Join date : 2013-06-19
Age : 18
Локација : Skopje :D

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Nitro Petel on Пет Дек 06, 2013 5:33 pm

Arsenal osvojvit!!!
avatar
Nitro Petel

Број на мислења : 343
Репутација : 19
Join date : 2012-05-24
Age : 98

Вратете се на почетокот Go down

xD

Пишување  MacedoniaDragon on Саб Дек 07, 2013 2:45 pm

man utd 0-1 njukasl .. ovie klapnaa sezonava rabbit 
avatar
MacedoniaDragon

Број на мислења : 76
Репутација : 3
Join date : 2013-11-20
Локација : Виница,Македонија xD

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Nitro Petel on Саб Дек 07, 2013 2:59 pm

mnogu se slabi the new liverpool
avatar
Nitro Petel

Број на мислења : 343
Репутација : 19
Join date : 2012-05-24
Age : 98

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Ozil on Нед Дек 08, 2013 10:46 pm

1. Arsenal 35
2. Liverpool 30
3. Chelsea 30
4. Manchester City 29
5. Everton 28

9. Manchester Utd 22

Hmm interesen razvoj za prvata pozicija,, arsenal malku e u prednos za razlika na ostanatite
kiks na mancester pa Very Happy neznam dali narednata sezona ke igrat liga na sampioni...

avatar
Ozil

Број на мислења : 947
Репутација : 67
Join date : 2011-09-23
Age : 24
Локација : Macedonia, Kocani

http://haxballmacedonia.forummk.com/

Вратете се на почетокот Go down

xD

Пишување  MacedoniaDragon on Нед Дек 08, 2013 10:59 pm

sigurno ke igraat... ama nema sansi u da bide 1 ili 2 godinava pa mozebi i 3... i normalno deka ke se slabi koa menaat trener posle 20 god xD
avatar
MacedoniaDragon

Број на мислења : 76
Репутација : 3
Join date : 2013-11-20
Локација : Виница,Македонија xD

Вратете се на почетокот Go down

Premier League

Пишување  FoUrStR1nGeR on Пон Дек 09, 2013 11:01 am

kakov Liverpool, kakov Chelsea, kakov United, Arsenal osvojuva :3
avatar
FoUrStR1nGeR

Број на мислења : 42
Репутација : 1
Join date : 2012-07-03
Age : 20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  celzi on Пон Дек 09, 2013 2:37 pm

FoUR1 напиша:kakov Liverpool, kakov Chelsea, kakov United, Arsenal osvojuva :3
Ovaa polovina moze kje bidat 1 ama proletnoto kje padnat
avatar
celzi

Број на мислења : 268
Репутација : 6
Join date : 2012-01-02
Age : 19
Локација : veles

Вратете се на почетокот Go down

xD

Пишување  MacedoniaDragon on Пон Дек 09, 2013 3:00 pm

xD celzi напиша:
FoUR1 напиша:kakov Liverpool, kakov Chelsea, kakov United, Arsenal osvojuva :3
Ovaa polovina moze kje bidat 1 ama proletnoto kje padnat


nema,, vie ke bidat kao sity 2012 so napravija iznenaduanje so osvoia
avatar
MacedoniaDragon

Број на мислења : 76
Репутација : 3
Join date : 2013-11-20
Локација : Виница,Македонија xD

Вратете се на почетокот Go down

Re: Premier League 2013–14

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот