HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Како ќе бидат прогласени најдобрите

Go down

Како ќе бидат прогласени најдобрите Empty Како ќе бидат прогласени најдобрите

Пишување  Haxer on Пон Јан 07, 2013 1:37 pm

На овој турнир ќе има:

-Најдобар асистент(со највеќе асистенции на турнирот)
-Најдобар голгетер(со највеќе голови на турнирот)
-Најдобар одбранбен тим(со најмалку примени голови)
-Најдобар голман (со највеќе clean sheats)
-Најдобар офанзивен тим(со највеќе дадени голови)
-МВП (најдобриот играч на цел турнир,мвп ќе биде тој со највеќе поени(гол=2pts,aсис=2pts,clean sheet голманот=2pts,clean sheet останатиот дел од тимот=1pt)
Haxer
Haxer

Број на мислења : 117
Репутација : 14
Join date : 2012-07-18
Age : 22

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот