HaxBall Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум HaxBall Macedonia, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

Регистрирајте се и придружете ни се!

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Go down

Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  El Niñoob on Пет Јан 04, 2013 8:03 pm

Во темите кои што ќе бидат дополнително отворени резултатите треба да ги постирате на следниов начин:

1) Резултат:
2) Голови: (доколку има)
3) Асистенти: (доколку има)
4) Снимка:


Последната промена е направена од El Niñoob на Пет Јан 04, 2013 8:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  El Niñoob on Пет Јан 04, 2013 8:05 pm

Пример:

1) Резултат: 2-0
2) Голови: Ел Нино, Ник
3) Асистенти: мае х2
4) Снимка: http://www.haxballtube.com/
El Niñoob
El Niñoob

Број на мислења : 55
Репутација : 7
Join date : 2011-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  Ethanol on Пет Јан 04, 2013 11:28 pm

И време (во снимката, пр. 4:14 ) во кое се дадени головите...
Ethanol
Ethanol

Број на мислења : 104
Репутација : 15
Join date : 2012-07-13
Age : 20
Локација : Скопје, Македонија

http://haxballmacedonia.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Kaко треба правилно да ги постирате резултатите.

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот